NUEVA ferro DTI antracitová uni KLASSIKLINE palisáda pískovcově béžová + DECASTON DECASTON light nativo šedo-černý tónovaný DECALINE antik lasturové vápno tónované NOVASTON nativo béžovo-hnědý tónovaný
VÍCE NEŽ 6500 DRUHŮ VÝROBKŮ Z BETONU
Nadstandardní dlažby, betonové povrchy, betonové výrobky a zakázková výroba

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

ÚVOD > INSPIRACE > AKTUALITY / ZAJÍMAVOSTI > Články > Velkoformátové desky XXL

Velkoformátové desky XXLDatum konání:
4.9.2012

Aby se mohly optimálně proměnit kreativní nápady a funkční požadavky stavitelů a projektantů, specializovali jsme se na velkoformáty a jejich odborný způsob stavby.

Využíváme zkušeností z více než 1 milionu metrů čtverečních realizovaných ploch a velkého množství významných referenčních objektů. Mnohotvárný kompletní program nabízí XXL formáty pro každý požadavek a oblast použití.

U firmy GODELMANN naleznete široké spektrum exkluzivních plošných systémů a speciálních dílů z betonu v nejvyšší kvalitě. Nejen pro soukromý sektor, ale
i pro veřejné plochy, kde je velké dopravní zatížení, nabízí společnost GODELMANN komplexní spolehlivé řešení. Zákazník si může vybrat z více než 40 různých formátů v tloušťkách od 6,5 do 20 cm.

SCADA prémiový systém s +plus

Špičková kolekce
Design SCADA pro velkoformátové dlažby a desky spojuje formu a funkci na nejvyšší úrovni. Efektní povrchy s granulovanou drtí z přírodního kamene se spojují s přesvědčivými technickými vlastnostmi. Žádný jiný XXL plošný systém dnes nenabízí tak rozsáhlé spektrum formátů.

Princip SCADA +plus znamená
+plus na stabilitě = patentovaný systém zazubení působením soudržnosti
+plus na funkčnosti = volně volitelné rozměry a optimalizované tloušťky
+plus na rozmanitosti tvorby = volně volitelný ušlechtilý pohledový beton, barevný tón a zušlechtění povrchu

Jasné vedení linií
Díky ostrohranné tvorbě rohů působí SCADA na ploše přímočaře a moderně, obzvláště u křížových spár. S těmito výraznými detaily splňujeme vysoký nárok architektů a návrhářů na kvalitu.

Přesná rovinnost
Desky SCADA na přání kalibrujeme, to znamená broušení od spodní strany na jednotné tloušťky. A sice ještě lépe, než je požadováno – s tolerancí jen ± 1,0 místo ± 2,0 mm. Výhodou jsou perfektně rovné povrchy bez nebezpečí zakopnutí o výškový přesah desky. U velkoformátů tento postup radí všichni experti. Ale pozor: vyšší rozdíly mohou být vyrovnány vibrováním pouze podmínečně.

 Co charakterizuje produkt SCADA  již více než 15 let

- prvotřídní kvalita pro estetické tvůrčí koncepty
- maximální volnost tvorby
- desky položeny na ploše o rozloze více než 1 mil. m2
- zhotoveny špičkovou technologií
- jen u nás: desky XXL 1,2 x 1,2 m precizní strojní výroby
- exkluzivní speciální řešení

Servis
Každý stavební úkol má své specifické technické a stylistické nároky. Využijte našeho poradenství již v prvotním stadiu plánovaní, kdy se kombinují různé formáty a systémy zazubení, dimenzují šířky spár. Zeptejte se také na optimální pohledový beton, barevný tón a ochranu povrchu.

SCADA +plus na stabilitě

Osvědčené působení soudržnosti
Ať už jde o náměstí nebo pěší zónu, dopravní plocha musí být připravena na mimořádnou zátěž např. těžkými zásobovacími nebo jinými speciálními vozy.
U SCADY tvoří distančníky na stranách oběžné zazubení s vysokým působením soudržnosti v ploše.
Vodorovné a svislé zátěže se velkoplošně rozloží na jednotlivé desky a spáry, takže se zátěž ve výsledku rozloží na celý povrch. Stabilizační systém se plně osvědčil u objektů zatížených nákladní dopravou. Samotné svazky křížových spár, které jsou vhodné jen pro pojezdové oblasti, si trvale zachovají tvar. Jako dodatečné zajištění proti posunu k systému zazubení SCADA zajistí zemní kotva VERSCHI 485/50(pro obzvláště silně zatížené oblasti).

Do sebe zapadající systém
Distančníky je třeba použít dle formátu v 4 nebo 5cm rastru; po vyplnění spáry už nejsou viditelné. U SCADY se systémem SZ4 zajistí zazubení každé 4 cm,
u systému SZ5 v pohledovém betonu každých 5 cm. Jako u pokládky dlažeb
i zde platí: vyvarujte se pokládky beze spáry, nechejte si místo pro spárovací materiál. Využijte k tomu naše pokládací železa!

Princip +plus
- trvale funkční integrovaný systém zazubení
- silové působení soudržnosti
- zabezpečený proti posunu
- stabilní při vysokých zátěžích
- vhodné tloušťky pro zatížení až do 20 cm
- dimenzování podle výpočetního modelu TU Drážďany
- cca 40 různých rastrových rozměrů
- nesčetně vzorů pokládky
- ušlechtilý pohledový beton z drti z přírodního kamene
- 5 druhů opracování povrchu
- rozmanité barevné varianty
- individuální objektové barvy
- na přání s hloubkovou ochranou DUROSAVE

Technika na nejvyšší úrovni  desky SCADA dle DIN EN 1339
U tématu přesného dodržování rozměrů neděláme kompromisy. Proto vyrábíme SCADU mnohem precizněji, než je požadováno v DIN EN 1339 (betonové desky). 


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Inspirace Godelmann